آموزش استفاده از ایکس باکس گلد و مزایای گلد ایکس باکس

کارشناس محتوا
22 فوریه 2022
آموزش استفاده از ایکس باکس گلد
Rate this post

در این محتوا می خواهیم آموزش استفاده از ایکس باکس گلد را توضیح دهیم و بگوییم دارای چه مزیت هایی می باشد، با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم یکی ار بهترین نوع اکانت را معرفی کنیم، می توان به اکانت ایکس باکس گلد مایکروسافت اشاره کرد. در صورت تهیه این اکانت می توانید دستیابی به انواع بازی های آنلاین ایکس باکس، ، انواع فیلم و سریال و امکاناتی نظیر انجام بازی و گفتگوی گروهی داشته باشید.

در صورتی که از  اکانت xbox gold live برخوردار باشید، با خریداری یک اکانت، می توانید سایر اعضای خانواده خود را به اکانت خود دعوت کنید تا در خانه و با همدیگر با انجام بازی بپردازید بدون اینکه نیازی باشد برای هریک از اعضای خانواده به صورت جداگانه اکانت تهیه کنید، بلکه با وجود این قابلیت می توانید چند نفری به اکانت داشتیابی داشته باشید.

ایکس باکس گلد چیست؟

ایکس باکس گلد چیست؟

همانگونه که در جریان هستید در ایکس باکس بازی هایی وجود دارد که برای دستیابی به آنها لازم است که از اکانت ایکس باکس برخوردار باشید.

چنانچه این اکامت فاقد اعتبار باشد، نمی توانید بازی های را دانلود و در اختیار داشته باشید. اما همه داستان این نمی باشد؛

به طور معمول شما به بازی هایی که نیاز به اینترنت ندارند به راحتی دستیابی دارید، چنانچه قصد داشته باشید بازی های آنلاین که شرایط  انجام بازی تحت وب را به صورت گروهی و دسته‌جمعی  را برای شما فراهم می سازد، انجام دهید، بایستی از  نسخه ایکس باکس گلد مایکروسافت بهره گیری نمایید.

استفاده از این نوع گیفت کارت ها دارای محدویت می باشد و به گونه ای نیست که اکانت به صورت شارژ شده در اختیار شما باشد.

لیکن با وارد کردن این گیفت کارت ایکس باکس گلد، با توجه به  نوع و مدت زمانی که برای گیفت کارت تهیه شده اکانت شما شارژ می شود و تا زمانی که اکانت شما شارژ داشته باشد می توانید با خیال راحت به انجام بازی های آنلاین بپردازید.

در نسخه های عادی عملکرد این اکانت به این صورت می باشد که با وارد کردن کد ردیم ایکس باکس، اکانت شما شارژ می شود و حتی اگر تا آخر سال به خرید بازی جدیدی اقدام نکیند، اعتبار شما بدون تغییری در اکانت شما باقی می ماند.

در صورتی که در نسخه گلد به این صورت نمی باشد، یعنی اعتبار شما دارای محدویت زمانی می باشد و بعد از اکتیو شدن اکانت، باید تاریخ انقضای آن را در نظر بگیرید.

در صورت پایان یافتن اعتبار شما لازم است که اقدام به تهیه یک گیفت کارت جدید کنید تا بتوانید مجدد بازی های آنلاین را در اختیار داشته باشید و همچنین می توانید جهت تهیه گیفت کارت جدید به سایت پیمنت22 مراجعه کنید.

اکانت گلد ایکس باکس دارای چه مزیت هایی می باشد؟

استفاده از اکانت ایکس باکس گلد نسبت به  اکانت ایکس باکس معمولی از مزیت های گوناگونی برخوردار است که لذت انجام بازی را برای شما چندین برابر خواهد کرد. در ادامه چند مزیت را به شما معرفی می کنیم.

 • دسترسی به بازی‌های آنلاین ایکس باکس

در صورت برخوردار بودن از اکانت گلد یا نقره‌ای ایکس باکس لایو می توانید به بازی های آنلاین مورد علاقه خود دستیابی داشته باشد. بازی های که در نسخه عادی ایکس باکس وجود دارد، می توانید آنها به بدون نیاز به اینترنت انجام دهید.

اما نسخه گلد این قابلیت را دارد به دسته های مختلف بازی های آنلاین دستبابی داشته باشید و به انجام بازی های آنلاین بپردازید.

 • امکان انجام بازی‌های آنلاین گروهی و چند نفره

باری های آنلاین این قابلیت را دارند که که شما بتوانید بازی ها را به صورت گروهی انجام دهید. شما می توانید با اضافه کردن دوستان خود درگروه های دو یا چند نفری تشکیل دهید و بعد از تشکیل گروه می توانید در زمان دلخواه با انجام به بازی بپردازید و یکریگر به چالش بکشید.

امکان انجام بازی‌های آنلاین گروهی و چند نفره

 • فراهم بودن چت و گفتگو در بازی

گلد ایکس باکس مزیت دیگری که دارد این است که می توانید در بازی چت کنید و یا با وصل شدن به برنامه های پیام رسان و تحت وب با دوستان به صورت تصویری به گفتوگو بپردازید.

 • دسترسی به بازی‌های آفلاین رایگان

هنگامی که شما اکانت ایکس باکس گلد را خریداری می کنید، این شرایط برای شما فراهم می شود که بتوانید به بازی های آنلاین که رایگان هم می باشند، به راحتی دستیابی داشته باشید.

اما منظور این نیست که می توانید از همه بازی های آفلاین برخوردار باشید؛ در نتیجه بازی هایی مدنظر می باشند که هر چندماه یکبار توسط مایکروسافت در اختیار کسانی که اکانت لایو ایکس باکس برخوردار هستند، به صورت رایگان در اختیارشان قرار داده می شود.

مایکروسافت برای اینکه طرفداران بسیاری به دست آورد و گیمرها پای ثابت بازی های آن شوند، هر چند ماه یکبار بازی های که برای دانلود و در اختیار داشتن آن نیاز به اینترنت دارند (آنلاین می باشند)، در اکانت کاربران قرار می دهد در صورتی که در حالت عادی بخواهید به انجام آن بازی بپردازید لازم است که هزینه ای پرداخت کنید.

هزینه این بازی از 4 دلار تا 60 دلار متغیر می باشد.

بنابراین با برخوردار بودن از اکانت لایو ایکس باکس مایکروسافت، شرایط به این صورت است که در طول یکسال 6 بازی به صورت آفلاین به شما تعلق می گیرد که ارزش بازی حدودا 300 دلار می باشد. در صورتی که چنین اکانتی نداشته باشید برای تهیه بازی ها باید هزینه پرداخت کنید.

 • دسترسی به هزاران فیلم و سریال HD

با برخوردار بودن از اکانت گلد ایکس باکس مایکروسافت برای شما دسترسی به  فیلم و سریال‌های آنلاین فراهم می شود و می توانید این فیلم ها را با کیفیت HD مشاهده کنید.

شاید فکر کنید که این آپشن برای کاربر های ایرانی کاربردی ندارد؛ در صورتی که به راحتی می توانند به وسیله زیرنویس به مشاهده فیلم ها بپردازند.

 • دسترسی چند نفره اعضای خانواده

از دیگر مزیت های این اکانت این است که می توانید دیگر اعضای خانواده را به این اکانت افزوده کنید تا بتوانید به صورت گروهی به انجام بازی بپردازید.

این مزیت برای افرادی گزینه مناسب به حساب می آید که داخل خانه و در کنار هم می باشند.

آموزش استفاده از ایکس باکس گلد

برای بهره گیری از اکانت ایکس باکس گلد بایستی همانند اکانت معمولی آن را شارژ کرده تا دسترسی برای شما ایجاد شود.

 • مرحله اول: ایجاد اکانت ایکس باکس

در ابتدا همانند ایکس باکس نسخه معمولی برای خود اکانت درست می کنید.

در صورتی که از قبل اکانت داشتید می توانید با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور خود به اکانت ورود پیدا کنید.

 • مرحله دوم: مورد ارزیابی قرار دادن ریجن اکانت و تغییر آن به آمریکا:

گیفت کارت کشور آمریکا، مطلوب ترین گزینه و ریجن برای خرید محسوب می شود، توصیه می کنیم به قسمت تنظیمات اکانت بروید و تنظیمات اکانت ایکس باکس خود را بر روی کشور آمریکا قرار دهید.

جهت انجام این کار لازم که گزینه My Microsoft Account را برگزینید.

در محله بعدی باید اطلاعات ادرس خود را در قسمت Address Book وارد کنید و این گزینه در  منوی Payment & billing وجود دارد.

آدرس ریجن خود را از طریق گزینه Preferred billing info مورد بررسی قرار دهید. چنانچه آدرس شما روی آمریکا تنظیم نشده است، بایستی ریجن خود را روی آمریکا بگذارید.

 • مرحله سوم: تهیه گیفت کارت ایکس باکس گلد

یکی از سایت هایی که می توانید به کمک آن گیفت کارت تهیه کنید، سایت پیمنت22 را پیشنهاد می کنیم. از طریق سایت پیمنت22 می توانید گیفت های مرتبط با پلی استیشن، و… را تهیه نمایید.

بعد از پرداخت مبلغ تعیین شده،  کد ردیم به صورت ایمیل برای شما ارسال می گردد.

گیفت کارت ایکس باکس گلد

 • مرحله چهارم: وارد کردن ردیم گلد ایکس باکس

دو راه برای استفاده از گیفت کارت گلد ایکس باکس ارائه شده است که شامل:

 •  استفاده در کنسول
 •  استفاده از طریق وب

روش اولاستفاده در کنسول

برای وارد کردن ردیم کد لازم است که به کنسول خود ورود کنید. بعد از اینکه از وارد شدن به اکانت خود اطمینان خاصل کردید گزینه STORE را انتخاب کنید.

در محله بعد گزینه Use a code انتخاب کنید. در قسمت مشخص شده کد 25 رقمی را وارد کنید تا اکانت شما شارژ گردد.

این نکته را در نظر داشته باشید با توجه به میزان مبلغی که اکانت خود را شارژ می کنید، بعد از اینکه اکانت شما فعال و تا موقعی که اکانت شما دارای شارژ باشد، دسترسی برای شما به بازی های آنلاین فراهم است.

روش دوموارد کردن ردیم گلد ایکس باکس در وب سایت

در این روش ابتدا وارد سابت ایکس باکس مایکروسافت می شوید و از قسمت پروفایل خود منوی ردیم کد را برمی گزینید. بعد از اینکه ردیم کد را وارد کردید مرحله بعدی انتخاب گزینه NEXT  است، بعد از انجام این مرحله می توانید از اکانت طلایی ایکس باکس استفاده نمایید.

در این محتوا آموزش استفاده از ایکس باکس گلد را به شما توضیح دادیم  و همچنین تعدای از مزیت های آن را معرفی کردیمو همیطور به منظور تهیه گیفت کارت، می توانید آن را از سایت معتبر پیمنت22 تهیه نمایید، از همراهی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه