آموزش قدم به قدم ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 در 16 گام

کارشناس محتوا
02 مارس 2022
ساخت اکانت پلی استیشن در PS5
Rate this post

در این محتوا قصد داریم ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 را مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

پلی استیشن 5 که به عنوان PS5 یا پی‌اس فایو معروف می باشد، یکی از جدیدترین کنسول های بازی به حساب می آید که در اواخر سال 2020 به وسیله سونی در بازار عرضه شد.

برای اینکه بتوانید به انجام بازی از طریق کنسول پلی استیشن بپردازید، در ابنتدا لازم از یک اکانت برخوردار باشید. در ادامه محتوا به شما تمام مرحله های  ساخت اکانت پلی استیشن به وسبله کنسول ps5 در محیط PSN یاد می دهیم.

شیوه ساخت اکانت پلی استیشن در PS5

شیوه ساخت اکانت پلی استیشن

به منظور ساخت و ایجاد اکانت پلی استیشن در PSN لازم است اطلاعاتی در برگیرنده: شخصات فردی، مشخصات محل سکونت، آدرس ایمیل و انتخاب رمز وارد شود تا شما از داشتن یک اکانت برخوردار شوید.

انجام مراحل ساخت اکانت طی 16 مرحله می باشد که آنها را مرحله به مرحله آموزش می دهیم و انجام این مراحل طی مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد.

گام اول: ورود پیدا کردن به Settings

پس از وارد شدن به محیط کاربری پلی استیشن، از منویی که در قسمت بالا در نظر گرفته شده است گزینه ای که به شکل چرخ دنده هست را انتخاب نمایید.

صفحه ای که برای شما باز می شود که در آن دو اکانت می باشد که شما با انتخاب کردن هر کدام از این اکانت ها می توان با آن لاگین و به اجرا و مدیریت بازی هایی که وجود دارند بپردازیم.

اکانت سومی که در این صفحه وجود دارد مربوط به ایجاد کردن اکانت پلی استیشن می باشد. به این صورت که برای ایجاد جدید در ps5، دکمه مشخص شده با عنوان Add User را انتخاب کنید.

با انتخاب این عنوان شما به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید به سایر اکانت های خود دسترسی داشته باشید و یا به ساختن اکانت طبق مراحل گفته شده اقدام نمایید. در نتیجه در این مرحله  دکمه‌ی Get Started را انتخاب کنید.

گام دوم: تایید و پذیرش لایسنس

کافیست در این مرحله قوانین و مقرراتی که برای لایسنس اکانت پلی استیشن شرح و در نظر گرفته شده است را بپذیرید. از اینرو در ابتدا تیک گزینه  I Agree را فعال نمایید تا قوانین برای شما نمایش داده شود و سپس گزینه Confirm را بزنید.

گام سوم: ورود یا ساخت اکانت پلی استیشن

اگر قبلا اقدام به ساخت اکانت پلی استیشن کردید، برای وارد شدن به اکانت کافی است که آدرس ایمیل یا ID پلی استیشن و سپس رمز عبور را وارد نمایید.

چنانچه قصد داشته باشید که یک اکانت جدید بسازید بایستی بر روی گزینه Create An Account کلیک کنید.

گام چهارم: تعیین تاریخ تولد

در این مرحله باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد نمایید. اما نکته ای که باید آن را در نظر داشته باشید این مورد است که احتمال دارد که یکسری از بازی ها بر طبق رنج سنی دسته بندی شده باشند و امکان دسترسی شما به آنها فراهم نباشد و یا اینکه اکانت شما بر اساس محدودیت‌هایی سنی تنظیم شده باشد.

بدین سبب در این مرحله در وارد کردن تارخ تولد خود به میلادی دقت داشته باشید که سن وارد شده از 18 سال بالاتر باشد تا با محدودیت مواجه نشوید.

بعد از وارد کردن روز، ماه و سال را به میلادی در قسمت های مشخص شده، گزینه next را انتخاب نمایید.

گام پنجم: انتخاب کشور و زبان

در این مرحله نوبت به انتخاب کردن کشور و زبان خود می باشد. این احتمال وجود دارد که با توجه به ارتباط اینترنتی به صورت اتوماتیک این گزینه بر روی یک کشور دیگری قرار داده شده باشد، بدین لحاظ جهت ایجاد کردن اکانت پلی استیشن آمریکا، در گزینه اول با دیدن نام Country or Region بایستی گزینه  ایالات متحده(United States) را انتخاب نمایید.

گزینه بعدی که مربوط به انتخاب زبان می باشد که در ابتدا بر روی پیش فرض کنسول پلی استیشن قرار دارد، بر روی زبان انگلیسی قرار دهید.

گام ششم: ورود آدرس ایمیل و انتخاب رمز

در این مرحله بایستی مشخصات ورود اکانت پلی استیشن را وارد نمایید. این مراحل را به ترتیب شرح داده شده زیر انجام می دهید:

 • Sign-in ID: این کادر متعلق به وارد کردن آدرس ایمیل می باشد. بعد از اینکه ایمیل را وارد کردید حتما توجه داشته باشید آدرسی که وارد کرده اید درست باشد.
 • Password: در این قسمت باید برای ورود پیدا کردن به اکانت یک رمز عبور درست کنید. در نظر داشته باشید رمز عبوری که انتخاب می کنید قوی و متشکل از  اعداد، کاراکترهای خاص و حروف بزرگ و کوچک باشد.
 • Confirm Password: در این قسمت بایستی رمز عبور خود را مجدد وارد نمایید.

در آخر گزینه next را بزنید تا به مرحله بعدی بروید. دقت کنید آدرس ایمیل و رمز عبور خود را درست وارد کرده باشید و حتما رمز عبور خود را بخاطر داشته باشید تا بعدا مجبور نشوید که فراموشی رمز عبور پلی استیشن را مورد استفاده قرار دهید.

گام هفتم: انتخاب نام و نام خانوادگی

در این مرحله نام و نام خانوادگی که وارد می کنید بایستی حتما انگلیسی باشد.  در کادر First Name، نام و در در کادر Last Name، نام خانوادگی خود را وارد نمایید.

اکانت سونی از این قابلیت برخوردار است که برای کاربران خود بر طبق اطلاعات پیشنهاداتی مربوط به بازی ها را به وسیله ایمیل برای آنها ارسال می کنید، اگر تمایل ندارید که این ایمیل ها را در یافت کنید، تیک گزینه را غیرفعال کنید.

سپس گزینه next را بزنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

گام هشتم: انتخاب شهر و کدپستی

در این مرحله باید آدرس شهر و مشخصاتی که در آن زندگی می کنید را وارد نمایید. اگر به یاد داشته باشید که در چند مرحله قبل تر با قرار دادن آدرس خود بر روی کشور آمریکا بایستی آدرسی را وارد کنید که در این کشور وجود داشته باشد.

به همین جهت طبق توضیحات زیر پیش روید تا برای اکانتتان مشکلی ایجاد نشود.

 • City: Florida
 • State or Province: Florida
 • Postal Code: 32118

در اطلاعات بالا ذکرشد که ساکن فلوریدا هستیم و با وارد کردن یک کدپستی معتبر، این اطلاعات را تکمیل کردیم. گزینه next را انتخاب کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.

گام نهم: انتخاب آواتار

در این مرحله می توانید یک آواتار مورد علاقه بر طبق شخصیت ها و بازی های محبوب و ویژه ای که در هر بازی موجود می باشد، انتخاب نمایید.

انتخاب آواتار

این آواتار را می توان در بازی‌ها، چت روم‌ها و گروه‌های تیمی که در آن عضو هستید، مورد استفاده قرار دهید.

گام دهم: انتخاب ID اکانت پلی استیشن

اکنون نوبت به قسمت هیجان انگیز ساخت اکانت پلی استیشن می رسد. در این مرحله برای به کارگیری از بازی ها لازم است برای خود یک ID بی مانند در تظر بگیرید.

در کادر مشخص شده با عنوان Online ID، آیدی موردنظر خود را وارد نمایید. در صورتی که آیدی وارد شده قبلا توسط فرد دیگری مورد استفاده قرار نگرفته باشد، تایید آن با نمایش یک دایره داخل کادر نشان داده می شود.

در صورت تکراری بودن آیدی وارد شده می توانید به قسمت  آی‌دی پیشنهادی که با عنوان Suggestions می باشد، مراجعه کنید و یکی از آنها را برگزینید. بعد از اینکه  آیدی پلی استیشن خود را انتخاب کردید، گزینه next را انتخاب کنید.

گام یازدهم: تنظیمات حریم خصوصی

این مرحله مربوط به تنظیمات حریم خصوصی می باشد. اما شاید برای شما سوال ایجاد شود که مقصود از حریم خصوصی پلی استیشن چیست؟

گزینه هایی که در متن زیر معرفی می کنیم انواع گوناگونی از دسترسی و مشاهده اطلاعات اکانت شما برای دیگران می باشد که به توجه به نیاز خود هر کدام را که خواستید را انتخاب می کنید.

 • Social and Open: این گزینه دارای یک حالت عمومی می باشد به این صورت که اطلاعات شما را برای همه به نمایش در می آورد. عملکرد آن شبیه به یک شبکه اجتماعی بزرگتر نظیر اینستاگرام و یا توییتر می باشد.
 • Team Player: اگر قصد دارید بازی را به صورت تیمی انجام دهید این گزینه را انتخاب نمایید. وقتی شما این گزینه را انتخاب کنید اطلاعات شما برای گروه هایی که داخل آنها هستید نشان داده می شود.
 • Friend Focused: اگر می خواهید با دوستان خود به انجام بازی بپردازید، روی این گزینه کلیک کنید. شما می توانید به آیدی پلی استیشنی که قبلا ایجاد کرده اید، دوستان خود را پیدا و با آنها تیم بسازید و به انجام بازی های دوستانه بپردازید.
 • Solo and Focused: با انتخاب این گزینه اطلاعات شما حالت شخصی به خود می گیرد و برای کسی نمایش داده نمی شود.
 • Customize Settings: با انتخاب این گزینه هم می توانید اطلاعات خود را شخصی سازی و هم اینکه برای افرادی که در گروه های پلی استیشن با آنها عضو هستید، به نمایش درآید.

در آخر با برگزیدن یکی از گزینه های بالا، توضیحات هر کدام برای به نمایش در می آید و در صورت مورد قبول بودن شما روی گزینه Apply کلیک کنید.

گام دوازدهم: اجازه به جمع آوری اطلاعات

این مرحله مربوط به تایید کردن این مورد می باشد که اطلاعاتی که پلی استیشن گردآوری می کند در راستای بهبود بازی و رابط کاربری باشد.

سپس با انتخاب گزینه ی Confirm and Continue به مرحله بعدی ورود پیدا می کنید.

در این مرحله سونی براساس نوع رفتار و بازی های دلخواه شما، به شما بازی های مناسب سبک تان را ارائه می دهد. در این بخشی بایستی یکسری گزینه را با توجه به علایق خود فعال و یا غیرفعال کنید.

 • Personalized purchase Recommendations: انتخاب این گزینه به این معنا می باشد که بر طبق علاقه شما، اطلاعات و داده ها نشان داده شود.
 • Personalized Advertising: انتخاب این گزینه هم نشان دهنده این است که تبلیغاتی که نمایش داده می شود مرتبط با علاقه شما باشد.

بعد از انتخاب یکی از گزینه های بالا، دکمه‌ی Confirm and Continue را انتخاب کنید.

گام سیزدهم: تایید ایمیل اکانت پلی استیشن

در این مرحله از طرف سونی برای شما ایمیلی ارسال می شود که این ایمیل شامل  لینک تایید ایمیل شما می باشد. در نظر داشته باشید که قبل از انجام هر کاری ضروریست به  ایمیل/جیمیل خود وارید شوید و سپس دکمه‌ی تایید ایمیل را بزنید.

این ایمیل شامل  یک دکمه‌ی آبی رنگ با نام Verify Now می باشد که با انتخاب آن می توانید وارد سونی شوید و ایمیل شما مورذد تایید قرار می گیرد.

هنگامی که تیک سبز رنگ تاییدیه ایمیل برای شما فعال شد، مجدد به سراغ کنسول بروید و بر روی دکمه‌ی Already Verified کلیک کنید.

گام چهاردهم: افزایش امنیت کنسول پلی استیشن

توصیه می شود بعد از اینکه اکانت خود را ساختید، جهت بالا بردن امنیت اکانت خود اقدام کنید.

 • طبق این مسیر شما برای پلی استیشن خود یک  رمز لوکال تعریف می کنید که با وجود این رمز اعضای خانواده و دوستانتان نمی توانند به بازی هایی که مورد استفاده قرار می دهید، دستیابی داشته باشند:

Settings> users and Accounts> Login Settings> Set a PS5 Login Passcode

با گذاشتن این رمز، هر موقع که بخواهید به بازی های پلی استیشن خود دستیابی داشته باشید باید آن را وارد کنید. فقط توجه داشته باشید که رمز انتخابی شما نباید همان رمز اکانتتان باشد.

 • گزینه دوم برای این منظور می باشد که شما می توانید برای خرید های خود یک رمز مشخص در نظر بگیرید تا زمانی که به وسیله گیفت کارت خود یک بازی را تهیه می کنید، دیگران از موجودی شما از طریق خرید بازی متوجه نشوند.

برای این قسمت هم بایستی یک رمز جدید بسازید و سپس بر روی گزینه ok کلیک کنید.

افزایش امنیت کنسول پلی استیشن

توجه داشته باشید که برای خرید این بازی ها لازم است که از گیفت کارت برخوردار باشید، به منظور تهیه گیفت کارت می توانید به سایت معتبر پیمنت22 مراجعه کنید.

گام پانزدهم: افزایش امنیت اکانت پلی استیشن

در این مرحله باید انتخاب کنید که به اکانت خود می خواهید که از طریق ارسال اس ام اس به گوشی شما یا برنامه دو مرحله ای ورود پیدا کنید. در این مرحله گزینه Do this Later را انتخاب نمایید.

گام شانزدهم: تایید شماره موبایل در پلی استیشن

در این مرحله به منظور مورد تایید قرار گرفتن اکانت خود بایستی شماره موبایل خود را وارد کنید. اما با توجه به اینکه شما ساکن ایران هستید، بهتر هست که شماره ایران خود را وارد نکنید.

همانطور که در زمان ساخت اکانت پلی استیشن انتخاب کشور را بر روی آمریکا قرار دادیم، در اینجا هم بهتر است که از یک شماره تلفن مربوط به کشور آمریکا استفاده کنیم.

در این مرحله هم باید مجدد گزینه Do this Later را انتخاب کنید.

اکنون می بینید مرحله های ایجاد اکانت پلی استیشن را با موفقیت سپری کرده اید. با وارد شدن به صفحه اصلی می توانید هر بازی که دوست دارید را به دانلود آن بپردازید.

اکانت پلی استیشن

همینطور برای تهیه بازی های اورجینال می توانید اکانت موجود را با تهیه گیفت کارت شارژ نمایید و برای تهیه گیفت کارت می توانید به سایت پیمنت22 مراجعه کنید.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا آموزش ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 با ما همراه بودید، متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه