آموزش ساخت اکانت ایکس باکس و نحوه شارژ اکانت XBOX

کارشناس محتوا
24 فوریه 2022
آموزش ساخت اکانت ایکس باکس
Rate this post

در این محتوا قصد داریم آموزش ساخت اکانت ایکس باکس و همینطور شارژ کردن اکانت را به شما توضبخ دهیم، با ما همراه باشید.

یکی ار سرویس هایی که امکان انجام بازی آنلاین را فراهم می سازد، می توان به ایکس باکس اشاره کرد که با ایجاد اکانت ایکس باکس می توانید به بازی های پشتیبانی شده این سرویس دستیابی داشته باشید.

ایکس باکس زیر مجموعه ماکروسافت می باشد، که بعد از ارائه ویندوز 8 در ویندوز نسخه های بالاتر به صورت پیشفرض این برنامه را می توان در این سیستم عامل یافت.

برای اینکه بتوانید به بازی هایی که در فروشگاه آنلاین ایکس باکس قرار داده شده، دسترسی پیدا کنید بایستی سایر موارد مشایه نظیر  سونی و استیم، لازم از برای خود یک اکانت درست کنید.

آموزش ساخت اکانت ایکس باکس

آموزش شیوه ساخت اکانت ایکس باکس

لازم است که برای ایجاد اکانت ایکس باکس در ابتدا به صفحه XBOX US وارد شوید. بعد از اینکه مراحل ثبت نام خود را در این صفحه تکمیل کردید، مرحله بعدی این است که به وسیله ریجن آمریکا(لوکیشن) برای خود یک حساب کاربری درست کنید.

علت اینکه توصیه می شود برای ایکس باکس، حساب کاربری آمریکا را ایجاد کنید به این خاطر است که برای حساب کاربری شما مالیات در نظر گرفته نشود.

چون اگر این اتفاق بیوفتد، مالیات را از موجودی گیفت کارت کم می کنند و اگر بخواهید بازی را دریافت کنید برای شما این امکان فراهم نخواهد بود.

چون ممکن است بازی که انتخاب کرده اید از لحاظ قیمت با مالیات کم شده برابر باشد، به همین علت نمی توانید بازی دلخواه خود را در دسترس باشید.

لازمه داشتن اکانت ایکس باکس این است که شما از یک حساب کاربری در مایکروسافت برخوردار باشید و بعد می توانید به راحتی مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

به منظور ایجاد حساب مایکروسافت،به کارگیری از ایمیل outlook یا live می باشد. هنگامی که وارد لینک موردنظر شدید، گزینه Sign in را انتخاب کنید.

بعد از اینکه مراحل ثبت نام را انجام دادید، مرحله بعدی مربوط به وارد کردن اطلاعات می باشد.

از آنجایی که هنوز برای خود حسابی ایجاد نکرده اید، گزینه Create one را انتخاب کنید تا به صفحه موردنظر هدایت شوید.

جهت ساخت اکانت ایکس باکس یه روش ارائه شده است، که عبارتند از:

 • به کارگیری از ایمیل با دامنه شخصی
 • استفاده از شماره موبایل
 • استفاده از ایمیل مایکروسافت به کمک ساخت ایمیل جدید

در این قسمت می خواهم ساخت اکانت به شیوه سوم را توضیح دهیم به این صورت که هم می توانید از یک اکانت ایکس باکس برخوردار باشید و هم با وصل شدن این اکانت به اکانت ایمیل شما می توانید به سایر سرویس های مایکروسافت دست پیدا کنید.

به این ترتیب گزینه  Get a new email address را برگزینید و روی گزینه NEXT را بزنید.

 

مراحل آموزش ساخت اکانت ایکس باکس

در این قسمت این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

1-ابتدا یک آدرس ایمیل دلخواه را در قسمت تعیین شده وارد کنید. این ایمیل باید کاملا جدید و قبلا مورد استفاده فرذ دیگری قرار نگرفته باشد. در صورت جدید نبودن ایمیل، باید یک ایمیل جدید برای خود بسازید.

2-مرحله بعدی به انتخاب گزینه com یا Hotmail.com مرسیم، می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید. Hotmail.com و Outloo.com از هیچ لحاظ با هم متفاوت نیستند به همین منظور هر کدام را که بخواهید می توانید انتخاب کنید.

3-با انتخاب گزینه next وارد مرحله بعدی می شوید.

با وارد شدن به صفحه بعدی لازم است برای اکانت خود یک رمز عبور در نظر بگیرید.

مراحل ساخت اکانت ایکس باکس

رمز عبوری که برای خود می سازید باید به این صورت باشد:

1-رمز عبور باید از ترکیب اعداد، حروف بزرگ، حروف کوچک و کاراکترهای خاص ساخته شده باشد.

2-بعد روی گزینه next کلیک کنید.

بعد از اینکه وارد صفحه موردنظر شدید، بایستی نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

به این صورت که :

1-ابتدا نام

و

2-نام خانوادگی را وارد می کنید. بعد گزینه next را انتخاب کنید.

مرحله بعدی نوبت به وارد کردن موقعیت مکانی و تاریخ تولد خود می باشید،این مرحله به شرح زیر می باشد:

1-همانگونه در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد اکانت خود را بر روی کشور آمریکا قرار دهید. چنانچه کشور آمریکا را انتحاب نکردید توصیه می شود انتخاب شما یکی از کشور های بریتانیا یا کشورهای اروپایی باشد.

به این منظور که در زمان تهیه گیفت کارت به علت وجود مالیات، تا این مبلغ از مبلغ ردیم کد ایکس باکس کم نشود.

2-تاریخ تولد حتما باید به صورت میلادی وارد شود. اگر تاریخ تولد دقیق میلادی خود را نمی دانید به وسیله ابزار تبدیل تاریخ این کار را انجام دهید.

بعد از تکمیل کردن قسمت های تعیین شده، گزینه NEXT را انتخاب کنید.

مرحله بعدی به این صورت می باشد که کد کپچا تصویری را در قسمت مشخص شده وارد کنید. جای گذاری کد تصویری به منظور جلوگیری از ثبت نام رباط ها می باشد.

به این صورت که:

1-ابتدا کد تصویری نمایش داده شده را مورد بررسی قرار دهید.

2-مرحله بعدی به وارد کردن کد تصویری تعلق می گیرد.

3-در آخر گزینه NEXT را انتخاب کنید.

در صورتی که مراحل ثبت نام خود را به درستی پشت سر گذاشته باشید، برای دریافت ایمیل و اطلاعات دیگر به شما موافقت نامه ای ارائه می شود. به این صورت که:

1-انتخاب گزینه اول به این معنی می باشد که شما به ایکس باکس مایکروسافت اعلام می دارید که با توجه به فعالیت هایی که انجام می دهید، مایل به دریافت موسیقی، ویدئو و بازی‌های مرتبط در ایمیل خود می باشید.

2-انتخاب گزینه دوم نیز به این صورت می باشد که اگر شما تمایل داشته باشید اطلاعات بازی هایی که آنها را انجام می دهید، برای دیگران نمایش داده شود.

3-بعد از فعال یا غیرفعال کردن یکی از گزینه بایستی گزینه I Accept را انتخاب کنید.

در این حالت ثبت نام شما به صورت کامل انجام می شود و می توانید به صفحه اصلی Xbox برگردید.

بنابراین با اکانت ایجاد شده در دستگاه ایکس باکس به وسیله آدرس ایمیل و رمزعبوری که در اختیار دارید می توانید به انجام بازی های موردعلاقه خودد بپردازید.

 

آموزش ساخت اکانت ایکس باکس و شارژ آن از طریق ردیم کد

به منظور فراهم شدن شرایط برای دستیابی به بازی های آنلاین و پولی لازم است که به شارژ کردن آن بپردازید. با توجه به تحریم بوذن ایران امکان شارژ کردن حساب و استفاده از بازی های ایکس باکس نمی باشد.

مرحله اول: بررسی تنظیمات اکانت و انتخاب ریجن آمریکا

همانگونه که در زمان ثبت نام تنظیمات کشور خود را بر روی آمریکا قرار دادید، در این مرحله بایستی به قسمت تنظیمات اکانت خود رفته و ادرس خود را بر روی آمریکا تنظیم کنید تا بتوانید از گیفت کارت ایکس باکس آمریکا بهره ببرید.

وقتی که به اکانت خود وارد شدید، از قسمت منوی عکس پروفایل گزینه My Microsoft Account را انتخاب کنید.

سپس به صفحه مدیریت حساب مایکروسافت وارد می شوید و از منوی  Payment & billing، زیر منوی Address Book را انتخاب کنید.

در صفحه دو قسمت برای اضافه کردن ادرس در نظر گرفته شده است که یکی در  ستون Preferred billing info و آن یکی در ستون Preferred shipping address واقع شده است.

مورد دوم مربوط به خرید محصولات فیزیکی مایکروسافت می باشد و از آنجایی که ما ساکن ایران می باشیم لازم نیست این گزینه را انتخاب کنید.

در نتیجه گزینه‌ی Add a new Address که در ستون  ستون Preferred billing info واقع شده است را انتخای کنید.

هنگامی تمام اطلاعت خواسته شده در ارتباط با ادرس خود را وارد کردید، گزینه SAVE را انتخاب کنید و این ادرس به عنوان ادرس شما به ثبت می رسد.

وقتی اطمینان خاصل کردید که آدرس شما بر روی آمریکا تنظیم شده است ادامه مراحل را برای به کارگیری از ردیم کد ایکس ادامه می دهیم.

مرحله دوم: تهیه گیفت کارت ایکس باکس

لازم است قبل از اقدام به انجام هر کاری، یک گیفت تهیه کنید. شما می توانید این گیفت کارت را از سایت های مطمعن نظیر سایت پیمنت22 تهیه کنید.

تهیه گیفت کارت ایکس باکس

مرحله سوم: وارد کردن کد ردیم Xbox

بعد از این که گیفت کارت ایکس باکس را تهیه کردید، مجدد به اکانت خود بروید و بروی پروفایل خود کلیک کنید، بعد منوی  Redeem Code را انتخاب کنید.

شما به صفحه ای وارد می شوید که در آن می توانید کد گیفت کارت خود را که از سایت پیمنت22 تهیه کرده اید، وارد نمایید. ردیم کد ایکس باکس شامل ترکیبی از اعداد و حروف (25کاراکتر) می باشد.

1-کد ردیم ۲۵ کاراکتری باید در قسمت مشخص شده وارد شود.

2-بعد از فعال سازی کد، گزینه NEXT را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در این مرحله ردیم کد ایکس باکس از لحاظ اعتبار مورد ارزیابی قرار می گیرد و چنانچه کد وارد شده درست باشد، اکانت شما شارژ می شود و پیغامی حاوی متن تشکر و همینطور مبلغ گیفت کارت برای نشان داده می شود.

آموزش ساخت اکانت ایکس باکس را دیدید ، برای دیدن مقالات مشابه دیگر به سایت پیمنت 22 مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه